Munkatársak

Dr. Mohay Ágoston

egyetemi docens, igazgató

Mohay Ágoston a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi docense, a Nemzetközi- és Európajogi Tanszék vezetője és a PTE ÁJK Európa Központ igazgatója, valamint az Óriás Nándor Szakkollégium elnöke. Főbb kutatási tárgykörei közé tartozik az Európai Parlament hatásköreinek és perképességének fejlődése, a nemzeti parlamentek uniós szerepkörének alakulása, az uniós polgárság sajátos természete és tartalma, a nemzetközi és uniós migrációs és menekültügyi szabályozás kihívásai, az uniós alapjogvédelem, valamint a nemzetközi jog és az uniós jog viszonyának kérdése. Tagja a FIDE (Fédération Internationale pour le Droit Européen) Magyar Tagozatának és az Európai Migrációs Hálózat Magyar Nemzeti Hálózatának, az MTA köztestületének és az MTA Európai Jogi, valamint Nemzetközi Jogi Albizottságának. Aktívan publikál magyar, angol és német nyelven, belföldön és külföldön egyaránt. Szerkesztője többek között a Pécs Journal of International and European Law és a JURA, illetve szerkesztőbizottsági tagja a Hungarian Yearbook of International Law and European Law és a Jurisprudentia folyóiratoknak.

Publikációk listája

Dr. Szalayné dr. Sándor Erzsébet

egyetemi tanár, kutató

Szalayné Sándor Erzsébet (dr. habil., PhD) egyetemi tanár a PTE ÁJK-n 1986 óta oktat nemzetközi közjogot és az Európai Unió jogát, kiemelt figyelemmel az emberi és kisebbségi jogok, valamint az egyenlő bánásmód elvének elméletére és nemzetközi bírósági gyakorlatára. Állandó vendégoktató a Temesvári Nyugati Egyetem, és a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Jogi Karán (Kolozsvár), ez utóbbi Prof. Honoris Causa címmel tüntette ki (2015), valamint további egyetemek vendégelőadója (Bayreuth, Marburg, Graz). Volt a PTE ÁJK dékánhelyettese, majd dékánja (2002-2004-2007), az Európa Központ igazgatója, illetve a Nemzetközi- és Európajogi Tanszék vezetője. Számos pályázat résztvevője illetve felkért bírálója, hazai és nemzetközi akkreditációs bizottságok tagja, állandó és aktív résztvevője a doktorképzésnek, a tudományos utánpótlás-nevelésnek. Az évek során Bolyai-, illetve többszöri DAAD-ösztöndíjas volt, valamint a Distinguished Humphrey Fellowship Program résztvevője (2023). Anyanyelve mellett németül, románul és angolul beszél. 2016-2020 között a Kisebbségi Keretegyezmény Tanácsadó Bizottságának tagjaként monitoring missziókon vett részt Európa-szerte, jelenleg az Európa Tanács független szakértője. 2013-tól, majd 2019-es újraválasztását követően a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak védelméért felelős ombudsmanhelyettes. Elméleti munkássága mellett széleskörű tapasztalatot szerzett a hátrányos helyzetű, kisebbségi és marginalizált társadalmi csoportok ügyeinek kezelésében.

Publikációk listája

Dr. Kis Kelemen Bence

adjunktus, kutató

Kis Kelemen Bence a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Nemzetközi- és Európajogi Tanszékének adjunktusa, ügyvéd, munkajogi szakjogász. 2022-ben doktori fokozatot szerzett a célzott likvidálások nemzetközi jogi megítélése témakörében. Évek óta részt vesz a pécsi jogi kar tehetséggondozási tevékenységében az Óriás Nándor Szakkollégium keretei között, jelenleg a Közjogi Tagozat oktató mentora. 2017 óta vesz részt a pécsi jogi kar oktatási tevékenységében, főként nemzetközi közjogi, uniós jogi, valamint technológiai jogi témákban. Rendszeresen publikál magyarul és idegen nyelven, valamint vesz részt hazai és nemzetközi konferenciákon. Tagja a Magyar Katonai Jogi és Hadijogi Társaságnak. Ügyvédként főként adatvédelmi, munkajogi, továbbá szellemi tulajdonnal kapcsolatos ügyekkel foglalkozik.

Publikációk listája